TR EN AR

Biz Sizi Arayalım

Form başarıyla gönderildi. En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. İyi günler dileriz.

Casablu; maviyle resmedilmiş huzur.

Asya ve Avrupa’nın tutuşan elleri. Görkemli imparatorlukların atan kalbi. İstanbul. Türkiye’nin boğazına taktığı o bembeyaz inci. Ne kadar tutkunsak maviye, o kadar da tutkunuz bu güzel şehre. İstanbul da ayrı değil maviden. O da bir çift mavi gözle seyretmekte dünyayı. Biri, onu şefkatle sarmış deniz. Diğeri ise ufukta denizle kucaklaşan gökyüzü. Biz de karar verdik. İstanbul; sizi mavi gözleriyle izlerken, siz de İstanbul’un gözlerindeki parıltıyı her sabah ufukta doğan güneşte görün diye.

Bir şiir yazdık maviye dair.

Adını da Casablu koyduk.

Öylesine huzurlu ve öylesine güzel…

Casablu, İstanbul Büyükçekmece’de, İstanbul’un mavi gözlerine yazılmış bir şiir. Öylesine huzurlu ve öylesine güzel ki elinizde bir fincan kahve ile kendinizi onun dizelerine bıraktığınızda, size fısıldadığı sözcükler başınızı döndürecek. Denizin gökyüzüyle karıştığı o engin ufuklarda, her gün yeniden dokunacaksınız o sıcacık mısralara.

Biri, onu şefkatle sarmış deniz. Diğeri ise ufukta denizle kucaklaşan gökyüzü.

Casablu, 3968 metre kare üzerinde, 2 blokta; 22 adet 1+1, 42 adet Amerikan tipi mutfağa sahip 2+1, 20 adet kapalı mutfağa sahip 2+1, 32 adet 3+1 ve 4 adet 4+2 daireden oluşan; herkesten bir parça taşıyan masmavi bir şiir.

Tüm nehirler denize çıkar, tüm yollar Casablu’ya.

Form başarıyla gönderildi. En kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. İyi günler dileriz.